25 marca 2024

Przestrzenie ożywione  – wystawa malarstwa i rysunków Piotra Pawła Drozdowicza –  od 1 marca do 2 kwietnia 2024 roku gości w Galerii Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu. O obrazach tworzących tę wystawę tak napisał Marek Nowicki na portalu Sądeckie.pl:

„Drozdowicz maluje postacie, sceny rodzajowe, martwe natury, używając intensywnych kolorów i różnorodnych faktur. Jego obrazy tworzą atmosferę ciszy i spokoju, dzięki statycznym kompozycjom, wieloplanowości i harmonii barw.

Drozdowicz maluje to, co widzi i co go otacza – siebie, rodzinę, pracownię, krajobraz – bez odwoływania się do idei konceptualnych czy skomplikowanych rozwiązań formalnych. Jego malarstwo jest proste, bezpośrednie, szczere, oparte na wrażeniowej obserwacji i spontanicznej reakcji. Jego obrazy są melancholijne, emocjonalne, pełne intensywności życia codziennego – tych prostych zdarzeń i gestów, które często umykają uwadze, ale zostają utrwalone na płótnie.”

  W innej aranżacji niż w Nowym Sączu, tym razem na jasnym tle galeryjnych ścian, obrazy także tutaj poruszają widzów, cieszą oko i skłaniają do wyciszenia i refleksji.

Zapraszam do obejrzenia i wysłuchania relacji z wernisażu, które zamieściły na swoich stronach

Nowotarska Telewizja Kablowa

Kultura Podhala

Radio Alex 105.2 FM Zakopane